piątek, 25 czerwca 2010

Gmap-pedometer i ograniczenia Legenda

Intensywne używanie http://www.gmap-pedometer.com/ spowodowało, iż dotarłem do granic możliwości Legenda, o których NB. do niedawna nie miałem pojęcia. Otóż Legend może przechować do 1000 punktów (waypoints), 20 śladów (tracks) oraz do 50 tras (routes), każda o długości do 250 punktów... Ponieważ punkty trasy liczą się do puli punktów, 5 tras 200 punktowych zawala pamięć ,,na amen''. Co zresztą niedawno miało miejsce...

Usunięcie wszystkich punktów i wszystkich tras z Garmina jest bardzo łatwe. Tyle, że chciałbym niektóre zachować... Można wprawdzie usuwać punkty według związanych z nimi symboli, ale to by wymagało porządku przy ich definiowaniu. A ja, póki co, mam w tym względzie bałagan. Zatem:

  1. Zgrałem zawartość pamięci Garmina do pliku. Wywaliłem wszystkie trasy i ślady oraz związane z nimi punkty (są one łatwo rozpoznawalne po nic nie mówiącej nazwie typu Turn 233 albo GRTP-202). Pozostawiłem pozostałe punkty. (Wywalając trasy trzeba usunąć wszystkie, bo nie wiadomo jaki punkt należy do jakiej trasy -- tak jest szybciej i prościej.)

  2. Wyczyściłem pamięć urządzenia. W tym celu w menu głównym należy wybrać ikonę Waypoints→przycisk menu/find→Delete. Teraz wybrać All Symbols i potwierdzić. Uwaga: przycisk menu/find jest po lewej na dole pod przyciskami góra/dół.

  3. Załadowałem z powrotem plik GPX (nazwałem go LEGEND_MEM.gpx):


    gpsbabel -r -w -t -i gpx -f LEGEND_MEM.gpx -o garmin -F /dev/ttyUSB0

Plik LEGEND_MEM.gpx zawiera moją bazę podstawowych punktów i tras (jeżeli takowe są)... Resztę będę ładował w miarę potrzeby, a jak się znowu zapełni pamięć Legenda, to powtórzę opisaną wyżej procedurę... Przy okazji 225 jako górny limit punktów na trasie wygląda na zbyt dużo. Spróbuję 100 punktów, wtedy zmieści się więcej tras....

środa, 23 czerwca 2010

Odtwarzanie zakodowanych płyt Video

Płyta DVD/Video (Ballando Ballando Ettore Scoli) się nie odtwarza. Konsultując problem z Google (Encrypted DVD support unavailable), ustaliłem, że zapewne brakuje czegoś co się nazywa libdvdcss. Doinstalowałem:


rpm -ivh http://dl.atrpms.net/f11-i386/atrpms/stable/libdvdcss2-1.2.10-5.fc11.i586.rpm
rpm -ivh http://dl.atrpms.net/f11-i386/atrpms/stable/libdvdcss-1.2.10-5.fc11.i586.rp

Być może drugi z pakietów jest zbędny, ale doinstalowałem w desperacji bo ciągle nic. Już się miałem poddać ale oko mi się oparło na dyskusji na forum użytkowników Ubuntu, w której to dyskusji pojawia się coś co nazywa się regionset. Doinstalowałem i to:


yum install regionset

Nie musiałem nawet ,,odpalać regionseta i ustawiać region na 2'' (co jest opisane na ww. forum). Samo zainstalowanie wystarczyło...

sobota, 5 czerwca 2010

Mod_rewrite

Włączyłem mod_rewrite:


cd /etc/apache2/mods-enabled
ln -s ../mods-enabled/rewrite.load rewrite.load

W pliku /etc/apache2/sites-available/pinkaccordions trzeba dopisać (w innych wirtualnych hostach też, jeżeli są):


RewriteEngine On
RewriteOptions Inherit

oraz zamienić:


AllowOverride None

na


AllowOverride All

Zrestartować Apacha


/etc/init.d/apache2 restart

Podobno zamiast powyższego wystarczy a2enmod rewrite plus restart Apacha. Teraz działa http://pinkaccordions.homelinux.org/wblog zamiast /cgi-bin/blosxom.cgi, albo http://pinkaccordions.homelinux.org/gpx/id_pliku, np. http://pinkaccordions.homelinux.org/gpx/20100605.